معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان‌ شرقی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم در خسروشاه

همایش بصیرت و تجدید میثاق با ولایت و رهبری عصر روز سه شنبه 1396/10/05 به مناسبت سالروز حماسه 9 دی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم در مسجد سیدالشهداء خسروشاه برگزار شد.

همایش بصیرت و تجدید میثاق با ولایت و رهبری عصر روز سه شنبه 1396/10/05 به مناسبت سالروز حماسه 9 دی و با حضور امام جمعه محترم تبریز حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم و مسئولان بخش در مسجد سیدالشهداء خسروشاه برگزار شد.

حجت الاسلام حاج آقا ناصری امام جمعه محترم خسروشاه، علیپور بخشدارخسروشاه، کریمیان شهردارخسروشاه، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در این همایش حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در سفر یک روزه خود به شهر خسروشاه در ابتدا با حضور در گلزار شهدای این شهر ضمن ادای احترام به مقام والای شهدا، از حوزه علمیه خواهران و نمایشگاه از نور تا ظهور خسروشاه نیز بازدید کردند.

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم  اظهار داشتند: دشمنان باور نداشتند انقلاب اسلامی به این سرعت به پیروزی برسد. از همان روز اول با ترورها، دشمنی هایشان را آغاز کردند. در ادامه ایشان تشریح کردند طراحان اصلی فتنه ۸۸ بیگانگان خارجی و عوامل داخلی بوده و هدفشان براندازی نظام بود.

نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود افزود: مقام معظم رهبری امروز دنیای اسلام را رهبری میکند و مهمترین برکات ۹ دی پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب می باشد.

در ادامه همایش از خادمین موکب هیئت اکبریه خسروشاه در عمود 1163 مسیر نجف – کربلا تجلیل شد.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: