معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

هشتمین نمایشگاه و همایش شهر ایده آل با حضور ۹۰ شرکت داخلی در جزیره کیش

هشتمین نمایشگاه و همایش شهر ایده آل با حضور ۹۰ شرکت داخلی در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خسروشاه در هشتمین  نمایشگاه و همایش شهر ایده آل، بیش از ۹۰ شرکت داخلی در حوزه مدیریت و خدمات شهری، شهرداریها و سازمانهای وابسته آخرین دستاوردها و تجهیزات خود را در فضایی به وسعت ۲۱ هزار متر مربع به نمایش  گذاشتند. این نمایشگاه با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با هدف ارتقاء سطح مدیریت شهری و حمایت از تولیدات ملی روز یکشنبه ۱۰ دی ماه در جزیره کیش برگزار و شهرداری خسروشاه حضوری موفق را تجربه کرد.

کریمیان شهردار خسروشاه، ایجاد بستر مناسب به منظور معرفی فرصتهای سرمایه گذاری شهرها، برای عرضه محصولات با کیفیت به شهرداریها، دهیاریها و پیمانکاران، ارائه الگوی شهرهای ایده آل‌، کمک به توسعه فروش عرضه کنندگان فناوری های نوین روز دنیا در حیطه مدیریت شهری و حمایت از تولیدات ملی با رویکرد اقتصاد مقاومتی را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

در هشتمین دوره نمایشگاه خدمات شهری و فضای سبز شهرایده آل که از ۱۰ دی در مرکز بین المللی نمایشگاههای کیش آغاز به کار کرد شرکت کنندگان در حوزه های مبلمان شهری، حمل و نقل عمومی، مدیریت و خدمات شهری، راه و شهر سازی، آتش نشانی و خدمات ایمنی، فضای سبز، روشنایی و نورپردازی شهری، تبلیغات شهری و زیبا سازی، فناوری اطلاعات، بازیافت و تبدیل مواد، آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، هشتمین همایش علمی شهر ایده آل با حضور فعالان حوزه های شهری، ۱۱ و ۱۲ دی در مرکز همایشهای بین المللی کیش برگزار شد.

کریمیان شهردار خسروشاه، با ابراز خرسندی از شرکت در هشتمین نمایشگاه شهر ایده آل کیش اظهار داشت : برگزاری نشست با حضور مسئولان درحوزه های پسماند، پارکها و فضای سبز، زمین و مسکن، شهرهای نمونه گردشگری، استارت آپ های عرصه فناوری های نوین خدمات شهری، فرصت های سرمایه گذاری حوزه شهرداری های کشور و کارگاه های تخصصی برای مخاطبان حوزه مدیریت شهری از برنامه های جنبی این دوره از نمایشگاه و همایش شهر ایده آل بود و حضور شهرداری خسروشاه در این نمایشگاه به منظور شناساندن فرصتهای سرمایه گذاری شهر خسروشاه به سرمایه گذاران، معرفی خیرین خوشنام شهر خسروشاه، شخصیتهای برجسته مذهبی، فرهنگی، مکانهای گردشگری و نیز با اعلام آمادگی جهت میزبانی شایسته از رویداد تبریز 2018 صورت گرفت.

کریمیان  با اعلام اینکه از دیگر نکات حائز اهمیت در غرفه شهرداری خسروشاه که توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کرد، تندیس حاج جلیل خسروشاهی، بزرگترین خیر مدرسه ساز کشور و معرفی کامل ایشان بود، تصریح کرد : ارائه سوغات خسروشاه، نقشه  و بسته های راهنمای گردشگری خسروشاه، پخش فیلم معرفی شهر خسروشاه، پاسخگویی به مراجعان و مذاکره با علاقمندان به سرمایه گذاری از جمله اهم فعالیت های غرفه ی شهرداری خسروشاه در این دوره از نمایشگاه بود. همچنین در ایام برگزاری این نمایشگاه بسیاری از مدیران ، مسئولین و سرمایه گذاران از جمله مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، شهردار کلانشهر تبریز، اصفهان، کاشان، خراسان شمالی،  شهرداران بسیاری از شهرهای شمال کشور، اعضای شورای اسلامی تبریز، خسروشاهیان مقیم سایر نقاط کشور و ... از غرفه شهرداری خسروشاه بازدید و استقبال نمودند.

شهردار خسروشاه در پایان از دکتر شهرتی فر فرماندار محترم شهرستان تبریز، دکتر علیخانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و دکتر ستوده کارشناس امور شهری و شوراها، جهت حمایت و کمکهای ارزشمند خود باعث حضور موفق شهرداری خسروشاه در نمایشگاه شهر ایده آل و سربلندی شهرستان تبریز شدند، تقدیر و تشکر کردند.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: