معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

مراحل گردش کار در کمیسیون ماده صد

- مراجعه به واحد شهرسازي

 - بازديد كارشناس از محل موردنظر

 - در صورت داشتن تخلف ارسال گزارش تخلفات به كميسيون ماده صد

 - در صورت حضور مالك لايحه دفاعيه بدوي تنظيم و با ارائه مدارك دال بر مالكيت و غيره در اولين جلسه كميسيون طرح و رسيدگي مي­‌گردد.

  -در صورتي كه مالك حضور نداشته باشد، طي ابلاغيه تخلفات به مالك يا ذينفع ابلاغ مي­‌گردد و در صورت عدم ارائه لايحه دفاعيه و مدارك دال بر مالكيت و غيره از طرف مالك پس از ۱۰ روز فرجه در كميسيون طرح و رسيدگي خواهد شد.

 - مالك چنانچه به راي بدوي اعتراضي داشته باشد ظرف مدت ۱۰ روز پس از ابلاغ راي بدوي مي­‌تواند در كميسيون تجديدنظر شكايت خود را مطرح تا به پرونده رسيدگي گردد.

 - پس از صدور راي تجديدنظر راي قطعي و لازم الاجراست و از سوي واحد اجراي احكام شهرداري پيگيري و اجرا مي­‌گردد.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: