معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

سخنرانی شهردار جدید در جلسه تودیع و معارفه شهردار خسروشاه

شهردار جدید خسروشاه با بیان اینکه هر شهروند یک شهردار است، اظهار کرد: ارایه طرح‌ها و برنامه‌ها از سوی مردم و اجرای طرح‌های مردم توسط شهردار این شهر خواهد بود.

رسول کریمیان ظهر سه‌شنبه در آیین تکریم و تجلیل از محرم دشتی شهردار سابق خسروشاه با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی با انتخاب بنده به عنوان شهردار این شهر افتخار خدمتگذاری را در اختیار من گذاشتند، اظهار کرد: خسروشاه مهد خیران، فقها و علما است و امیدوارم با حمایت خیران و مسئولان بتوانم رسالت خود را به عنوان شهردار این شهر به خوبی انجام دهم. 

وی همچنین در ادامه از مردم خسروشاه خواست تا دست در دست هم دهند و طرح‌ها و برنامه‌های خود را به صحنه ظهور بیاورند.

شهردار جدید خسروشاه با بیان اینکه هر شهروند یک شهردار است، اظهار کرد: ارایه طرحها و برنامه‌ها از سوی مردم و اجرای طرحهای مردم توسط شهردار این شهر خواهد بود. 

کریمیان از خیران خواستار حضور آنها در کنار شهرداری شهر خسروشاه شد و گفت: از گذشته تاکنون خیران زیادی برای این شهر قدم های خیری برداشتند، خسروشاه شناسنامه، مقصد و غیرت ما به حساب می‌آید.

وی بهبود و ساماندهی وضعیت ترافیک شهری، زمینه سازی برای ایجاد درآمد پایدار و جذب مشارکت سرمایه گذاران، سیل بندیهای دینگو، احداث فرهنگسرا برای شهرداری، احداث سالن ششصد نفری با زیر بنای دو هزار متر مربع، رفع خطر از نقاط حادثه خیز، توجه ویژه به ورودی شهر، ساماندهی میدان دواب، افتتاح میدان تره بار برای فروش محصولات کشاورزان بدون واسطه، ارتباط با شهرداری شهر جدید سهند، ایجاد راه مناسب برای خیابان ۱۶ متری و ساماندهی بافت فرسوده این خیابان تا دو سال آینده، راه اندازی و ساماندهی ۱۳۷، بهره برداری از ایستگاه شماره دو آتش نشانی، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز، ایجاد مراکز گردشگری برای تبریز ۲۰۱۸، احداث موزه در پارک شیخ سالار، احداث موزه مردم شناسی در طبقه پایین شهرداری را از برنامه‌های مهم و شاخص خود در مدت فعالیت خود در شهرداری خسروشاه برشمرد. 

کریمیان همچنین در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های محرم دشتی شهردار سابق خسروشاه، افزود: محرم دشتی برای آبادانی خسروشاه زحمات زیادی متحمل شدند.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: