معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

سخنرانی امام جمعه محترم در جلسه تودیع و معارفه شهردار خسروشاه

حجت الاسلام ناصری،اظهار کرد: بنده از شهردار جدید خواستار انجام و اتمام اقدامات ناقص در خسروشاه هستم.

حجت الاسلام عبدالصمد ناصری امام جمعه محترم خسروشاه، ضمن بیان اینکه در شهرداری‌­ها مساله رانت و سوءاستفاده و اعمال نفوذ وجود دارد، افزود: بنده از اقدامات محرم دشتی شهردار سابق تشکر می‌کنم.

امام جمعه خسروشاه با بیان اینکه مردم خسروشاه به حد خود قانع هستند، بیان کرد: امروزه زیر سایه حکومت اسلامی و نظام ولایی قرار گرفته ایم و خوشبختانه خیرین متدین این شهر برای پیشرفت این شهر تلاش و همت می کنند و امیدوارم زیر سایه پرچم ایران به مردم ولایت مدار خسروشاه خدمت زیادی شود.

حجت الاسلام ناصری تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی امنیت برقرار است و همه مردم در رفاه هستند و این امنیت به برکت نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه اختلاف منشاء ورود شیطان است، اظهار کرد: بنده از شهردار جدید خواستار انجام و اتمام اقدامات ناقص در خسروشاه هستم.

امام جمعه خسروشاه از شهردار خواستار پاسخگویی به رجوعات مردم شد و گفت: در ارتباط با مردم اخلاق پسندیده ای داشته باشید، چرا که  خدمت به خلق یکی از نعمتهای بزرگ خداوند به حساب می‌­آید. 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: