معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

همایش بزرگ ایثارگران، جانبازان و آزادگان خسروشاه + تصاویر

همایش بزرگ ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان خسروشاه برگزار شد.

روز دوشنبه 95/7/5 در ششمین روز از هفته دفاع مقدس که به نام پیشکسوتان، رزمندگان و عزت‌مداران نامگذاری شده است، همایش بزرگ ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان خسروشاه در مسجد امام حسین(ع) برگزار گردید.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصری امام جمعه محترم خسروشاه و حجت‌الاسلام کاملی‌فر مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا با ایراد سخنرانی یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و همچنین از پیشکسوتان جهاد و شهادت تقدیر به عمل آمد.

 

 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: