معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

مراسم تودیع و معارفه شهردار خسروشاه

حکم انتصاب مهندس دشتی به عنوان شهردار خسروشاه توسط فرماندار تبریز به ایشان اعطا گردید.

مراسم معارفه و تودیع شهردار خسروشاه روز دوشنبه 95/1/23 در بخشداری خسروشاه با حضور فرماندار تبریز آقای دکتر شهرتی‌فر، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آقای علیخانی، امام جمعه، بخشدار، شهردار و ‌شورای اداری خسروشاه برگزار گردید و از زحمات و تلاش های آقای یاری شهردار سابق قدردانی و حکم آقای مهندس دشتی به عنوان شهردار خسروشاه توسط فرماندار محترم تبریز به ایشان اعطا گردید.

استاندار محترم آذربایجان شرقی جناب آقای دکتر جبارزاده در حکمی با تایید پیشنهاد شورای اسلامی شهر خسروشاه و در اجرای تبصره 3 ذیل بند یک ماده  71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، آقای مهندس محرم دشتی را به سمت شهردار خسروشاه منصوب کرد.

در حکم استاندار محترم آمده است :

امید است با اتکال به خداوند متعال و با رعایت قوانین و مقررات مربوط و نیز اجرای مصوبات قانونی شورا در خدمت صادقانه به مردم عزیز موفق و مؤید باشید.

 

دکتر شهرتی فر در مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر خسروشاه با اشاره به نام گذاری سال نو با عنوان « اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مشکل اساسی  نظام جمهوری اسلامی در حال حاضر مسئله اقتصاد می باشد که برای حل این معضل باید بصورت جهادی و با عزم ملی وارد عمل شد.

فرماندار تبریز با بیان اینکه از مولفه های اقتصاد مقاومتی درون زا و برونگرا بودن آن است، گفت: توجه به توانمندیهای داخلی و رونق تولید، دعوت و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی خارجی و بومی ، توجه به مولفه های اقتصاد مقاومتی از مباحث مهمی هستند که باعث می شود کشور از رکود اقتصادی خارج و همچنین مشکل  بیکاری جوانان نیز حل شود.

دکتر شهرتی فر با اشاره به کاهش آمار بیکاری شهرستان تبریز از 12/8%  به حدود 8 درصد در انتهای سال قبل، گفت: ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در بین مردم مهم می باشد و دولت با تمام توان خود را مکلف و ملزم می داند در راستای اقدام و عمل برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و همچنین با رعایت انضباط مالی و با استفاده از امکانات موجود بصورت مطلوب اقدام و حرکت کند.

فرماندار تبریز ادامه داد:  برای پیشبرد اهداف نظام و دولت در استان  با دستور آقای دکتر جبارزاده استاندار آذربایجانشرقی  قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است تا دستگاههای اجرایی به سان زمان جنگ با لبیک گفتن به فرمایشات مقام معظم رهبری با اقدام و عمل برای توسعه اقتصادی استان تمام همت و تلاش خود را بکار بگیرند.

دکتر شهرتی فر همچنین گفت: برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل براساس سیاستهای ابلاغی در استان و شهرستان تبریز بدنبال پایدار کردن مشاغل موجود، توسعه زیر ساختها و اتمام پروژه های نیمه تمام و احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل و با بالا بردن بهره وری و جذب سرمایه های بخش خصوصی و مردمی باشیم.

وی در آخر با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر نیز گفت: مسئله مشارکت در انتخابات حائز اهمیت می باشد و باید مردم را برای برگزاری باشکوهتر مرحله دوم انتخابات دعوت و تشویق کنیم.

در آخر این مراسم آقای یاری شهردار سابق خسروشاه تودیع و آقای مهندس دشتی بعنوان شهردار شهر خسروشاه معرفی شد.

برای دیدن تصاویر بیشتر بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

تصاویر معارفه و تودیع شهردار خسروشاه

 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: