معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

فریاد مرگ بر آمریکا در خسروشاه

در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فریاد مرگ بر آمریکا در خسروشاه طنین انداز شد.

تظاهرات ضد آمریکایی و ضد استکباری مردم همیشه در صحنه خسروشاه ، در روز 13 آبان در میدان امام خمینی (ره) برگزار شد. مردم غیور، ولایتمدار و شهید پرور خسروشاه همزمان با سراسر کشور بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان، مشت محکمی بر دهان آمریکای جنایتکار زده و شعار همیشگی " مرگ بر آمریکا" را در خسروشاه طنین انداز کردند. تمامی اقشار مردم اعم از دانش آموزان ، دانشجویان ، معلمان ، اساتید ، بازاریان ، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و .. همراه با مسئولان شهر در این راهپیمایی حضور داشتند.

مردم خسروشاه با آتش زدن پرچم آمریکا شعارهایی همچون "شعار هر ایرانی، مرگ بر آمریکا"، " شعار هر دانشجو، مرگ بر آمریکا"، " شعار دولت ماست، مرگ بر آمریکا"، " شعار مجلس ما، مرگ بر آمریکا" و  " آذربایجان جانباز، خامنه ای دن آیریلماز" را سر دادند.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: