معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

راهپیمایی مردم خسروشاه در حمایت از مردم مظلوم یمن

نمازگزاران خسروشاهی همزمان با سراسر کشور پس از اقامه نماز جمعه و در اعتراض به کشتار بی‌رحمانه شیعیان یمن از سوی رژیم آل سعود، راهپیمایی کردند.

مردم مومن و متدین خسروشاه روز جمعه با فریاد «مرگ بر سه قاتل کودکان، آل‌سعود، اسرائیل و آمریکای بی وجدان» در حمایت از ملت مظلوم یمن تظاهرات کردند.

مردم همیشه در صحنه خسروشاه ، پس از اقامه نماز جمعه در حمایت از مظلومیت مردم یمن و محکومیت کشتار بی‌رحمانه مردم مسلمان یمن توسط رژیم اسرائیلی ـ سعودی تظاهرات کردند.

در این راهپیمایی شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود خائن، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر تکفیری و ... از سوی راهپیمایان فریاد زده شد.

 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: