معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

طرح استقبال از بهار توسط شهرداری خسروشاه + تصاویر

در راستای استقبال از بهار با هدف زیباسازی محیط شهری ، شادابی و نشاط شهروندان و مسافران نوروزی طرح جهادی استقبال از بهار توسط شهرداری خسروشاه اجرا شد.

طرح استقبال از بهار با هدف زیباسازی محیط شهری ، شادابی و نشاط شهروندان و مسافران نوروزی طرح جهادی استقبال از بهار توسط شهرداری خسروشاه که از اقدامات ارزشمند شهرداری است به پاسداشت نوروز در نظافت و آراستگی محیط زندگی در آستانه سال نو در قالب برنامه‌های عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری و با بسیج تمام نیروها و امکانات اجرا شد.

در این طرح که با تاکید شهردار محترم و شورای محترم اسلامی شهر صورت می‌گیرد، تمام نقاط و محله های شهری با نظارت خدمات شهری اقدام به آماده سازی شهر برای استقبال از سال جدید و فصل بهار می‌کنند.

این طرح با لکه‌گیری آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها، رفت‌ و روب معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها، شستشوی انهار و جوی‌ها، رنگ‌آمیزی انهار و جداول و مبلمان شهری در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

 با بکارگیری قسمت خدمات موتوری شهرداری برای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از سطح شهر در این ایام اقداماتی انجام شد.

در خصوص اجرای طرح استقبال از بهار با هدف شادابی و نشاط شهروندان و مسافران علاوه بر بازپیرایی پارک‌ها، میادین و بلوارها، تعویض پرده‌های گلزار شهدا، نصب پیام‌های زیست محیطی بر روی باکس‌های زباله، کاشت بوته‌های گل و گیاه در پارک‌ها و ورودی اصلی شهر و عملیات کاشت گل و درخت از دیگر اقدامات بود.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: