معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

بازدید سرزده فرماندار تبریز از بخش خسروشاه

دکتر شهرتی فر روز پنجشنبه بصورت سرزده از بخشداری، , شهرداری ، مرکز بهداشت و درمان و چند روستای تابعه خسروشاه بازدید کرد.

روز پنجشنبه 24/10/94 دکتر شهرتی فر بصورت سرزده از بخشداری، شهرداری ، مرکز بهداشت و درمان و چند روستای تابعه خسروشاه بازدید کرده و از نزدیک در جریان ارائه خدمات و پیشبرد طرحهای عمرانی و رفاهی این  بخش قرار گرفت.

فرماندار تبریز همچنین به همراه بخشدار ، شهردار و رئیس شورای بخش در بازدید از اجرای طرح فاضلاب روستای بارانلو ، گفت : رسیدگی به مشکلات رفاهی مردم وظیفه اصلی و ذاتی مسئولان   می باشد.

دکتر شهرتی فر با اهمیت  و اولویت دار خواندن رسیدگی به روستاها و مناطق کم برخودار که از سیاستهای مهم و حمایتی دولت تدبیر و امید می باشد، گفت: طرحهای انجام گرفته از زمان روی کار آمدن این دولت در روستاها و بخش خسروشاه از شتاب کافی برخوردار هستند  و دلیل پیشرفت امور نیز مشارکت جدی مردم محل با مسئولین خدمتگزار می باشد.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: