معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

مراسم 9 دی روز بصیرت در خسروشاه برگزار گردید+عکس

به مناسبت 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت مراسمی در مسجد امیرالمومنین شهر خسروشاه برگزار گردید.

در این مراسم که مسئولین و اقشار مختلف مردم حضور داشتند ، حجت الاسلام والمسلمین ناصری امام جمعه خسروشاه طی سخنانی با تبریک سالروز 9 دی ، به ابعاد مختلف فتنه 88 پرداختند و گفتند: در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 سران فتنه 8 ماه قبل از انتخابات با مطرح کردن کلید واژه تقلب و تشکیل کمیته صیانت از آرا فتنه گری خود را آغاز کرده بودند.

ایشان با بیان اینکه با وقایع بعد از انتخابات و با فتنه گری سران فتنه ، نفوذ دشمن زیاد شد ، افزودند: امروز نیز باید مراقب نفوذ دشمن بود چرا که با تضعیف رهبری جریان نفوذ بیشتر خواهد شد.    

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: