معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
 • آدرس: خسروشاه،
  کمربندی شهید کلانتری
 • تلفن: 984132442212+
 • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴

مرور سریع پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴

 

به مناسبت آغاز سال 1394 مقام معظم رهبری پیام نوروزی خود را صادر فرمودند که به منظور آگاهی سریع و صحیح از «موضوعات اصلی» مطرح شده در بیانات و پیام‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی «مرور سریع» این بیانات و پیام‌ها در اختیار کاربران قرار می‌ گیرد.

آنچه در ادامه می‌آید «مرور سریع» پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ است. 


در مرور سریع این بیانات می‌خوانید:
* موضوعات اصلی مطرح شده در بیانات
     * جملات طلایی بیانات
     * پیشنهاد بیانات یا پیام‌های مرتبط با موضوعات اصلی برای مطالعه بیشتر
     * واژگان کلیدی مطرح شده در بیانات
     * جزئیات تکمیلی قابل توجه در متن بیانات

موضوعات اصلی

جملات طلایی

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر

نگاه اجمالی به سال 1393

 • 1-آغاز سال مصادف است با ايّام شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها)؛ ارادت مردم ما به خاندان پيغمبر و دخت گرامی پيامبر اعظم اقتضائاتی دارد كه يقيناً همه بايد اين اقتضائات را رعايت كنند و يقيناً رعايت خواهند كرد.
 • 2- در سال 93 ملّت ما عزم راسخ خود را هم در تحمّل برخی مشكلاتی كه برای او وجود داشت نشان داد، هم در روز بيست‌ودوّم بهمن، در روز قدس و در راهپيمايی عظيم اربعين اين عزم را، اين همّت را از خود بُروز داد و نشان داد.
 • 3- در آن بخشهايی كه مديريّت جهادی را انسان مشاهده كرد، پيشرفتها را هم در آنجا مشاهده كرديم. اين البتّه توصيه‌ی مخصوص سال 93 نيست، هم عزم ملّی و هم مديريّت جهادی برای امسال و برای همه‌ی سالهای پيش‌رو برای ملّت ما مورد نياز است.

-

«دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» شعار سال 94

 • 1- در سال 94 آرزوهای بزرگی برای ملّت عزيزمان داريم كه همه‌ی اين آرزوها هم دست‌يافتنی است.
 • 2- آرزوهای بزرگ ما برای ملّت در اين سال، پيشرفت اقتصادی است؛ اقتدار و عزّت منطقه‌ای و بين‌المللی است؛ جهشهای علمی به معنای واقعی است؛ عدالت قضائی و اقتصادی است؛ و ايمان و معنويّت است.
 • 3- اگر اين همكاری صميمانه [ ميان ملّت و دولت] از دو سو شكل بگيرد، يقيناً همه‌ی آنچه را كه جزو آرزوهای ما است دست‌يافتنی است و آثار آن را مردم عزيزمان به چشم خواهند ديد.
 • 4- دولت، ملّت را به معنای واقعی كلمه قبول داشته باشد و ارزش و اهمّيّت و توانايی‌های ملّت را بدرستی بپذيرد، هم ملّت به دولت كه كارگزار كارهای او است به معنای حقيقی كلمه اعتماد كند.
 • 5- من اين شعار را برای امسال انتخاب كردم: «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی». اميدواريم اين شعار در عمل تحقّق پيدا كند و هر دو كفّه‌ی اين شعار، يعنی ملّت عزيز، بزرگ، با همّت و با شجاعت، بصير و دانايمان، و همچنين دولت خدمتگزار بتوانند به اين شعار به معنای حقيقی كلمه عمل بكنند.

-

 

 

   

جزئیات تکمیلی

 

مظاهر بروز عزم ملی در سال 1393

    1- عزم راسخ ملت در تحمل مشکلات
    2-راهپیمایی 22 بهمن
    3- راهپیمایی روز قدس   
    4- راهپیمایی عظیم اربعین     
 

 

آرزوهای بزرگ  ملّت ایران در سال 1394

     1- پیشرفت اقتصادی
     2- اقتدار و عزّت منطقه‌ای و بين‌المللی
     3- جهشهای علمی به معنای واقعی
     4- عدالت قضائی و اقتصادی
     5- ايمان و معنويّت به عنوان پشتوانه‌ی همه‌ی سرفصل‌های ديگر
 

 

 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: