معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

دیدار بخشدار،مسئولین ادارات و بسیجیان با امام جمعه خسروشاه در هفته دفاع مقدس+تصاویر

بخشدار ، مسئولین ادارات و بسیجیان در هفته دفاع مقدس با امام جمعه خسروشاه دیدار کردند.

روز یکشنبه 93/7/6 در آخرین روز از هفته دفاع مقدس که به نام عزت و پایداری ، وحدت ملی ، استکبار تیزی نامگذاری شده است ، بخشدار ، مسئولین ادارات و بسیجیان با امام جمعه خسروشاه دیدار کردند.

در این دیدار امام جمعه خسروشاه حجت الاسلام والمسلمین ناصری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان 8  سال دفاع مقدس گفت: مسئولین باید ادامه دهنده راه شهدا باشند و در خدمت رسانی به این مردم ذره ای کوتاهی نکنند. در ابتدای این مراسم بخشدار خسروشاه جناب آقای الهیاری گزارشی از عملکرد ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس ارائه نمود.  

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: