معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

گزارش عملکرد واحد املاک شهرداری خسروشاه در سال 1393

-

گزارش عملکرد واحد املاک شهرداری خسروشاه در سال 1393 با لطف و عنایت خداوند متعال و تحت توجهات حضرت ولیعصر(عج) بشرح ذیل حضور همشهریان گرامی تقدیم میگردد :

1- در حوزه مسیر گشائی تعداد 25 مورد تملک و مسیر گشائی در خیابانهای امام خمینی(ره) جنوبی،16متری امام حسین(ع)،شهید دکتر بهشتی،شتربان،14متری شهید باهنر،12متری رودکی، مسیل دینگو،کوچه شهید مرزی،شهید متقی،شهید رزقی،کوچه عطار نیشابوری،کوچه سبحان، اطراف مسجد امیرالمومنین ،کوچه نواب با پرداخت غرامتی بالغ بر مبلغ10/000/000/000 ریال( ده میلیارد ریال ) و همچنین تعداد 10 مورد رفع خطر در محل های حادثه خیز سطح شهر با همکاری مالکان و همشهریان متدین ولایت مدار در واحد املاک شهرداری خسروشاه انجام گردیده است.

2- در حوزه تفکیک و تغییر کاربری در سال جاری تعداد 6 فقره پرونده  جمعا" بمساحت تقریبی 7603/49 متر مربع با کاربری مسکونی،مقدار تقریبی 1724/50 متر مربع با کاربری پارکینگ و مقدار تقریبی 720 متر مربع با کاربری پارک و فضای سبز به تملک شهرداری درآمده است.

3- در حوزه اخذ سند مالکیت در سال جاری تعداد 118 ورقه سند مالکیت تک برگ بنام شهرداری خسروشاه صادر گردیده که در طول سابقه شهرداری اخذ این تعداد سند مالکیت در طی یکسال بی سابقه بوده است.

در پایان از همکاری و همراهی های بی دریغ مالکان املاک واقع در مسیر طرح ها و همشهریان عزیز که با صبر و شکیبایی خود موجبات عمران و آبادانی شهر را فراهم آورده اند صمیمانه تقدیر و تشکر بعمل می آوریم و توفیق روزافزون در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و زعامت ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را از درگاه خداوند سبحان خواستاریم.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: