معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

حضور پرشور خسروشاهی ها در زیر بارش برف و باران در راهپیمایی 22 بهمن

مردم بخش خسروشاه در راهپیمایی روز 22 بهمن حضوری پرشور یافتند.

روز چهارشنبه 93/11/22 به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به نام ( انقلاب اسلامی ، استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی ) نامگذاری شده است مردم بخش خسروشاه با وجود بارش برف و باران و برودت هوا با حضور حماسی خود در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.

در این راهپیمایی که از میدان ولایت تا میدان امام خمینی (ره) برگزار شد مرد ، زن ، کودک ، پیر و جوان یکصدا با شعارهای « مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، آذربایجان اویاخدی - انقلابا دایاخدی ، آذربایجان جانباز - خامنه ای دی آیریلماز » یک بار دیگر وفاداری خود را به نظام ، آرمان‌های انقلاب ، امام راحل و مقام معظم رهبری اعلام نمودند.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: