معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

دیدار مسئولین ادارات ، بسیجیان ، دانشگاهیان و خانواده معظم شهدا با امام جمعه محترم خسروشاه

امام جمعه محترم خسروشاه : جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی در هر کجای دنیا برای اسلام و مسلمین کمکی نیاز بوده از آن دریغ نکرده است.

در اولین روز از دهه مبارک فجر سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مسئولین ادارات ، بسیجیان ، دانشگاهیان و خانواده معظم شهدا با امام جمعه محترم خسروشاه دیدار نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین ناصری در این دیدار ضمن گرامیداشت و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود : جمهوری اسلامی ایران در هر کجای دنیا برای اسلام و مسلمین کمکی نیاز بوده از جمله در عراق ، سوریه ، فلسطین و ... از آن دریغ نکرده است و این به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

در این دیدار بخشدار محترم خسروشاه جناب آقای الهیاری نیز با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر بیان نمود : ما مسئولین  پیمان می بندیم تا رسیدن به اهداف و آرمانهای امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری از پا ننشینیم و در خدمت به مردم با عزم ملی و مدیریت جهادی در اعتلای کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش نماییم.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: