معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

مردم خسروشاه با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن حماسه ای دیگر آفریدند+تصاویر

مردم انقلابی و همیشه در صحنه بخش خسروشاه با حضور پرشور و گسترده خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حماسه ای دیگر در تاریخ این بخش آفریدند.

همزمان با سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اقشار مختلف مردم خسروشاه در صف های به هم پیوسته و با مشت های گره کرده در این راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر تعهد و پایبندی خود به انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب را نشان دادند.

پیر و جوان، زن و مرد با در دست داشتن دست نوشته هایی با مضامین، ˈانقلاب ما انفجار نور بودˈ، ˈ22 بهمن ماه یوم‌الله استˈ،‌ ˈای رهبر آزاده ، آماده‌ایم، آمادهˈ،مرگ بر آمریکا و همچنین پرچم‌های سه رنگ جهوری اسلامی ایران،جواب تهدیدات مقامات آمریکایی را دادند و گزینه های روی میز ملت ایران را با اتحاد و یکپارچگی به نمایش گذاشتند. 

 

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: