معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

فردا همه در راهپیمایی سالگرد انقلاب اسلامی شرکت می کنیم.

مردم خسروشاه هم پا با مردم ایران فردا بار دیگر به یاد روزهای پیروزی بر رژیم ستمشاهی، در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن شرکت می‌کنند.

راهپیمایی فردا از آن جهت اهمیتی مضاعف یافته است که کشورمان هفته آینده دور تازه‌ای از مذاکرات برای برداشتن گام نهایی جهت حل و فصل پرونده هسته‌ای را آغاز می‌کند و به نظر بسیاری از صاحب‌نظران، در چنین شرایطی حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن پشتوانه‌ای برای تیم مذاکره‌کننده در جریان گفت‌وگوهای هسته‌ای خواهد بود.

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی این روز بزرگ نشان می دهد که مردم هر سال مصمم تر از سال گذشته در راه دفاع از ارزش های انقلاب قدم بر می دارند زیرا در شرایط کنونی که کشورهای غربی علیه ایران پرچم جنگ برافراشته اند، حضور مردم باارزش تر به نظر می رسد.

راهپیمایی 22 بهمن بیمه کننده کشور برای یک سال است.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: