معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

جناب آقای شهرتی فر کلید فرمانداری تبریز را تحویل گرفت.

فرماندار تبریز گفت: از همین امروز با جدیت کارمان را آغاز کرده‌ایم و از دوستان و همکاران نیز تقاضامندیم این جلسه معارفه را به عنوان دیدار تشریفاتی تلقی کنند و برای دید و بازدیدهای ضروری نیز آن هم به صورت کاری، سعی می‌کنیم بعد از وقت اداری در خدمت عزیزان باشیم.

فرماندار تبریز گفت: از همین امروز با جدیت کارمان را آغاز کرده‌ایم و از دوستان و همکاران نیز تقاضامندیم این جلسه معارفه را به عنوان دیدار تشریفاتی تلقی کنند و برای دید و بازدیدهای ضروری نیز آن هم به صورت کاری، سعی می‌کنیم بعد از وقت اداری در خدمت عزیزان باشیم.

آقای رحیم شهرتی‌فر ظهر امروز در مراسم معارفه خود که با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی در تالار جمهوری اسلامی تبریز برگزاری شد، اظهار کرد: اگر دنیای جدید محصول آگاهی‌های بشر است، لابد باید دنیای جدید را هم با روش‌های علمی جدید مدیریت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی روش‌های سنتی بدون توجه به روش‌های علمی کارساز نخواهد بود.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه مدیریت علمی بی‌اعتنایی به مواریث فرهنگی و تجربیات گرانقدر گذشته نیست، افزود: همه برای پیشبرد امور باید برای افزایش دانش و کسب مهارت بکوشیم.

وی با قدردانی از زحمات فرمانداران سابق تبریز اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از همفکری مردم و این عزیزان در اداره بهتر شهر بهره‌مند شویم.

آقای شهرتی‌فر با اشاره به سوابق درخشان تاریخی و علمی تبریز گفت: این شهر از گذشته مهد علم و دانش و دانشگاه‌های معتبر بوده و همواره در هر زمینه‌ای دانشمندان صاحب رای و مردان با نفوذی داشته است.

فرماندار تبریز اضافه کرد: از همین امروز با جدیت کارمان را آغاز کرده‌ایم و از دوستان و همکاران نیز تقاضامندیم این جلسه معارفه را به عنوان دیدار تشریفاتی تلقی کنند و برای دید و بازدیدهای ضروری نیز آن هم به صورت کاری، سعی می‌کنیم بعد از وقت اداری در خدمت عزیزان باشیم.‌

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: