معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

برگزاری مراسم عزاداری در شهرداری خسروشاه + تصاویر

به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) ، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) روز دوشنبه مراسم عزاداری در نمازخانه شهرداری خسروشاه برگزار گردید.

به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) ، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) روز دوشنبه مراسم عزاداری در نمازخانه شهرداری خسروشاه برگزار گردید.

 

این مراسم که با حضور جمعی از پدران معظم شهدا ، ر‍‍‍ؤسای هیئت امنای مساجد ، اعضای محترم شورای شهر و کارکنان شهرداری خسروشاه همراه بود ، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای بافنده ایراد سخنرانی فرمودند و مداحان اهل بیت حاج مقصود ارفعی و حاج محمد جعفری ، زیارت از بعید رسول الله (ص) را قرائت و ذکر مصیبت کردند.

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: