معرفی

شهری که اکنون خسروشاه نامیده می‌شود در هزاره اول قبل از میلاد، منطقه مسکونی قبیله‌ای بوده و نامش در آن زمان «آنیاشتانیا» بوده‌است. مطابق نوشته دیاکونف، مورخ مشهور روسی، در دوران حکومت ماد، قلاع این منطقه استراتژیکی بوده است. آنیاشتانیا هم مستثنی از این قاعده نبوده‌است. بنابراین آنیاشتانیا در منطقه‌ای که دارای دیوارهای بلند با ارتفاع ۵ الی ۷ ذرع و عرض ۲ الی ۳ ذرع و برج‌هایی به فاصله ۲۰۰ ذرع از همدیگر به‌صورت مضرس و دندانه‌دار بنا شده بود. این قلعه را مانند قلاع دیگر، رئیس ویس (قبیله) اداره می‌کرد و کنترل تمامی آن و همچنین باز و بسته بودن دروازه‌ها با دستور رئیس ویس امکان‌پذیر بوده‌است. روزها صبح زود فقط یک دروازه باز می‌شد و دامداران رمه‌های خود را به چرا می‌بردند، اما شب‌ها دروازه بسته می‌شد. در مراسم و جشن‌های مخصوص کشاورزان و دامداران به‌دستور رئیس قبیله هر دو دروازه باز می‌شد، اما هنگام احساس خطر و حمله قبایل دیگر فوراً دروازه‌ها بسته می‌شد و قلعه حالت جنگی به خود می‌گرفت. در فاصله‌ای نه چندان دور، قلعه دیگری به نام «قلعه دینگو» قرار داشت که در آن قلعه نیز که کوچک‌تر از آنیاشتانیا بوده، قبیله دیگری می‌زیستند که گاهی مورد هجوم قلعه آنیاشتانیا و یا بالعکس قرار می‌گرفتند.

اطلاعات تماس
  • آدرس: خسروشاه،
    کمربندی شهید کلانتری
  • تلفن: 984132442212+
  • ایمیل: info [ @ ] khosrowshah.ir

شهردار سابق خسروشهر به رحمت ایزدی پیوست.

پیکر پدر شهید , ایثارگر , شهردار و عضو شورای اسلامی سابق خسروشهر آقای حسن پایدار تشییع و در گلزار شهدای خسروشهر در کنار فرزند شهیدش به خاک سپرده شد.

پیکر پدر شهید , ایثارگر , شهردار و عضو شورای اسلامی سابق خسروشهر آقای حسن پایدار تشییع و در گلزار شهدای خسروشهر در کنار فرزند شهیدش به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر پدر شهید حسین پایدار صبح دیروز (چهارشنبه) با حضور خانواده های معظم شهدا , ایثارگران , مسئولین شهری و آحاد مردم قدرشناس خسروشهر برگزار گردید.

مجلس ترحیم آن مرحوم روز پنجشنبه 91/4/1 از ساعت 5 الی 7 در مسجد سیدالشهدا خسروشهر برگزار خواهد شد. 

مرحوم آقای حسن پایدار از رزمندگان دفاع مقدس بوده و در سالهای 60 تا 61 و 63 تا 71 شهردار خسروشهر بود که در طی این مسئولیت خدمات فراوانی انجام داد که او را در زمره شهرداران موفق خسروشهر قرار می دهد.

سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز 

مرده آنست که نامش به نکوئی نبرند   

برگشت پرینت صفحه
اشتراک گذاری: